“Mivel számítástechnikai tevékenységünket az ország egyik informatikai fellegvárában fejtjük ki, nagy igény van az egyetemi elméleti oktatást jól kiegészítő, magas szakmai színvonalú gyakorlati oktatásra, mind a körtagok, mind külső résztvevők számára. Az oktatást az informatika különböző területein már nagy tapasztalatokat szerzett körtagok és meghívott előadók biztosítják. Igyekszünk nem szorosan vett informatikai, de a mindennapi élet és a karrier szempontjából fontos témákból is előadásokat szervezni, hogy ezzel is hozzájáruljunk a széles látókörű értelmiség neveléséhez.” (forrás: http://kszk.sch.bme.hu)
03.04. Üzemeltetés 1. Hálózati alapok |
03.11. Linux csomagkezelés |
03.18. Üzemeltetés 2. Cisco Switching 1. |
03.25. Üzemeltetés 3. DNS |
04.01. Docker |
04.08. Üzemeltetés 4. Bash scripting |
04.15. Üzemeltetés 5. Cisco Switching 2. |
04.22. Üzemeltetés 6. Cisco Routing 1. |
04.29. Üzemeltetés 7. Hálózatbiztonság |
05.06. Üzemeltetés 8. Cisco Routing 2. |
A hálózati alapok és a Cisco előadások során az elméleti alapozáson túl, változatos szimulációs gyakorlatokkal segítenek hálózatokat építeni a KSzK tagjai. Az érdeklődőknek lehetőségük nyílik további kiscsoportos workshopokon folytatni a megkezdett munkát, ahol valódi eszközökön gyakorolhatnak az iparban széles körben elfogadott CCNA vizsgára. A Cisco technikai minősítései az egész világon elismert oklevelet nyújtanak, melyek a naprakész, magas szintű tudást és a Cisco termékekben és technológiákban való jártasságot bizonyítják.
A Linux csomagkezelés tanfolyam egy alapvető problémát mutat be, melyre a legelterjedtebb megoldást ismerhetik meg a résztvevők: ez a dependency hell. Maga a kifejezés arra utal, hogy amikor szoftvereket vagy csomagokat installálunk, akkor annak lehetnek bizonyos függőségei más programoktól. Gyakran ez a függőség olyan szoftvereket kíván meg, melyek inkompatibilisek a meglévőekkel. A megoldás kézenfekvőnek tűnhet, például a fenn lévő programok verziójának frissítésével, de ez tovább görgetheti a problémát, és mással alakulhat ki ütközés. Ezért ajánljuk a csomagkezelés tanfolyamot, amely szinte mindenkinek kötelező tudás.
A Docker egy merőben új, az első verziója 2013-ban készült el, mégis ismerős megoldás egy örök problémára: a fejlesztők kanonikus környezetben tesztelhessenek, és minél gyorsabban. Ez a technológia lehetővé teszi, hogy szinte virtuális gépként használhassunk egy tesztkörnyezetet, viszont az erőforrás igénye töredéke annak. A megoldás lényege, hogy egy magas szintű API segítségével a Docker olyan konténereket biztosít a Linux számára, ami lehetővé teszi, hogy a processzeket tökéletes izolációban futtassa a felhasználó.